MCAT چقدر مهم است؟

بیاموزید که چگونه نمرات MCAT پذیرش دانشکده پزشکی و موفقیت مدرسه پزشکی را پیش‌بینی می‌کند

این یک پست مهمان از دکتر شیراق شمسیان، کارشناس پذیرش دانشکده پزشکی است که به دانشجویان کمک می کند تا وارد دانشکده های پزشکی در مشاور علمی شمسیان شوند.


MCAT چقدر مهم است؟ توسط دکتر شیراق شمسیان

دکتر شیراق شمسیان از مشاوره تحصیلی شمسیان

پذیرش در دانشکده پزشکی تا حدودی یک جعبه سیاه است.

می دانید که باید به نمره معدل بالا و MCAT برسید، در فعالیت های فوق برنامه مختلف شرکت کنید و یک بیانیه شخصی قوی، بخش کار و فعالیت AMCAS و مقالات دیگر بنویسید. با این حال، adcoms وزن نسبی هر یک از اجزای برنامه را هنگام تصمیم گیری برای پذیرش به ما نمی گویند.

خوب است اگر مدارس این اطلاعات را منتشر کنند تا بتوانید دقیقاً بدانید که برای ورود به آن به چه چیزی نیاز دارید. در غیر این صورت، همه اینها می تواند تصادفی به نظر برسد. چرا فلان دانشجو از هر جایی که درخواست داده بود رد شد؟ چرا دانشجوی دیگری وارد UCSF شد اما حتی در دانشگاه UCLA مصاحبه ای دریافت نکرد؟

در حالی که کیفیت فعالیت های فوق برنامه، مقالات، توصیه نامه ها و مصاحبه ها به سختی قابل کمیت است، نمرات GPA و MCAT دارای مقادیر عددی هستند. از این رو، بسیاری از متقاضیان دانشکده پزشکی سعی می کنند با تمرکز بر این آمار، فرآیند پذیرش را بیش از حد ساده کنند.

“MCAT چقدر مهم است؟” یکی از رایج ترین سوالاتی است که هنگام راهنمایی دانش آموزان در فرآیند پذیرش دریافت می کنم. تغییرات زیادی برای این سوال وجود دارد، مانند “برای ورود به دانشکده پزشکی به چه نمره MCAT نیاز دارم؟” و “آیا نمره MCAT من به اندازه کافی برای پذیرش خوب است؟”

همانند GPA، نمرات بالاتر MCAT با شانس پذیرش بالاتر همراه است. به عبارت دیگر، هرچه در امتحان بهتر عمل کنید، احتمال اینکه وارد دانشکده پزشکی شوید بیشتر است.

به عنوان مثال، طبق داده‌های منتشر شده توسط AAMC، در میان دانش‌آموزان با معدل 3.60-3.79، 51.5٪ از آنها با نمره 506-509 MCAT وارد دانشکده پزشکی شدند، در حالی که 66.3٪ از نمره 510-513 بود. دانش‌آموزانی که بین 514-517 نمره داشتند با نرخ 75 درصد ثبت‌نام کردند، در حالی که 88.3 درصد از دانش‌آموزانی که نمره 518+ را کسب کردند در مدرسه پزشکی ثبت‌نام کردند.

واضح است که MCAT است بسیار برای پذیرش در دانشکده پزشکی مهم است.

با این حال، این داده‌ها به ما نمی‌گویند که آیا این عادلانه است که یک امتحان تا این اندازه آینده تحصیلی و شغلی شما را تعیین کند. برای تعیین آن، می‌خواهیم بدانیم که نمره MCAT شما چقدر موفقیت در دانشکده پزشکی، نمرات امتحان USMLE (مثلاً مرحله 1) و عملکرد دستیاری را پیش‌بینی می‌کند.

نمرات GPA و MCAT در مقطع کارشناسی چقدر عملکرد دانشکده پزشکی را پیش‌بینی می‌کنند؟

AAMC اخیراً داده هایی را برای کمک به پاسخ به این سؤال منتشر کرده است. اول، آنها درصد دانش آموزانی را محاسبه کردند که در طول سال اول به اندازه کافی خوب عمل کردند تا بدون تأخیر به سال دوم خود بروند. 96٪ از دانش آموزان با نمره MCAT 502-505، 97٪ از دانش آموزان با 506-509، و 98٪ از دانش آموزان با نمره 510-517 پیشرفته هستند.

در حالی که روند کلی این است که نمرات MCAT به طور مثبت پیشرفت از M1 به M2 را پیش‌بینی می‌کند، دانش‌آموزانی که در محدوده 500+ امتیاز می‌گیرند، شانس بسیار زیادی برای پیشرفت دارند.

AAMC همچنین همبستگی نمرات GPA و MCAT را با عملکرد سال اول تجزیه و تحلیل کرد. نمرات MCAT به تنهایی با عملکرد سال اول همبستگی کمی بالاتر از GPA به تنهایی داشتند، اما ترکیب نمره MCAT و GPA بالاترین همبستگی را به همراه داشت. این یافته از توصیه AAMC برای در نظر گرفتن هر دو مجموعه نمرات هنگام تصمیم گیری برای پذیرش حمایت می کند.

آیا MCAT نمرات USMLE و عملکرد اقامت را پیش بینی می کند؟

مطالعه ای که توسط محققان در سال 2015 منتشر شد، ارتباط بین نمرات MCAT و GPA، ارزیابی مهارت های بالینی، عملکرد رزیدنتی سال اول و سایر متغیرها را تجزیه و تحلیل کرد.

نویسندگان دریافتند که در حالی که ارزیابی‌هایی که قبلاً در دانشکده پزشکی انجام می‌شد (مثلاً، مرحله 1 USMLE) تا حدودی با نمرات MCAT مرتبط بود، نمرات MCAT دارای ارتباط ضعیفی با GPA، ارزیابی‌های مبتنی بر مشاهده مستقیم (مثلاً مهارت‌های بین فردی) و رزیدنتی سال اول بود. کارایی.

چرا کمیته های پذیرش دانشکده پزشکی اهمیت زیادی به نمرات MCAT می دهند؟

داده های ارائه شده ممکن است شما را به این سوال سوق دهد که چرا تبلیغات تبلیغاتی اینقدر به امتیازات MCAT اهمیت می دهند و عادلانه بودن این عمل را زیر سوال ببرید. آیا مدارس نباید بیشتر به معدل متکی باشند – از آنجایی که در طی چندین سال به دست آمده است – دستاوردهای فوق برنامه و عوامل شخصی که توسط مقالات، توصیه نامه ها و مصاحبه ها نشان داده شده است؟

مهم است که به یاد داشته باشید که پذیرش در دانشکده پزشکی بازار فروشندگان است، به این معنی که کالاها (نقاط دانشکده پزشکی) کمیاب هستند و فروشندگان (adcoms) می توانند قیمت ها (آستانه ورود) را بالا نگه دارند. Adcoms به دنبال این است که مطمئن ترین شرط ها را در مورد پذیرش دانشجویانی انجام دهد که نه تنها فارغ التحصیل می شوند و با یک دوره اقامت مطابقت دارند، بلکه از نظر آنها بالاترین سقف را در زمینه تحصیلات، تحقیقات و غیره نیز دارند.

اگر adcoms بین دانش‌آموزانی با نمرات MCAT متفاوت، اما در غیر این صورت برابر هستند، انتخاب کنند، احتمالاً دانش‌آموزی را با نمره MCAT بالاتر می‌پذیرند زیرا این یک میانبر برای تصمیم‌گیری مفید است.

در طول سال‌های زیادی که دانش‌آموزان را در فرآیند پذیرش دانشکده پزشکی راهنمایی می‌کردم، روند زیر را مشاهده کرده‌ام: متقاضیانی که بالاترین نمرات MCAT را دارند به همان اندازه که محتوای آزمون را صرف مطالعه استراتژی آزمون می‌کنند. این تعجب آور نیست، زیرا دانش علمی بیشتر لزوماً منجر به نمرات آزمون بالاتر نمی شود. این جمله برای امتحانات شیمی آلی و MCAT مخوف صادق است.


دکتر شیراگ شماسیان یک کارشناس پذیرش در دانشکده پزشکی است که به هزاران دانشجو کمک کرده است تا وارد مدارسی مانند هاروارد، مایو و UCSF شوند.

دکتر Shemmassian در واشنگتن پست، US News & World Report، و NBC، و همچنین برای سخنرانی در استنفورد، ییل، و UCLA دعوت شده است. او در مورد موضوعاتی از جمله نوشتن خاطره انگیز ارائه می دهد بیانیه شخصی دانشکده پزشکی، ایجاد یک نمایه فوق برنامه منحصر به فرد، و مصاحبه ها.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *