PH سرکه چیست؟

pH چیست؟

pH معیاری از اسیدیته یا قلیایی بودن یک محلول است. در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می شود که 0 اسیدی ترین و 14 قلیایی ترین است. pH 7 خنثی در نظر گرفته می شود، یعنی نه اسیدی است و نه قلیایی. pH محلول با غلظت یون هیدروژن (H+) در محلول تعیین می شود. هر چه یون های هیدروژن در محلول بیشتر باشد، pH کمتر است. برعکس، هرچه یون هیدروژن در محلول کمتر باشد، pH بالاتر است.

سرکه چیست؟

سرکه مایعی است که از تخمیر اتانول به دست می آید. معمولاً به عنوان چاشنی استفاده می شود و همچنین در آشپزی، پخت و پز و سایر تهیه غذا استفاده می شود. سرکه مزه ترش دارد و ماهیتی اسیدی دارد.

pH سرکه چیست؟

pH سرکه بسته به نوع سرکه متفاوت است. سرکه سفید یا سرکه مقطر معمولاً دارای pH حدود 2.5 است. سرکه سیب دارای pH حدود 3.0 است. PH سرکه بالزامیک حدود 4.0 است. سرکه شراب قرمز دارای pH حدود 3.0 است. سرکه برنج دارای pH حدود 4.0 است. PH سرکه نیز بسته به نام تجاری و سن سرکه می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، هر چه سرکه قدیمی تر باشد، PH آن پایین تر است.

تفاوت بین pH و اسیدیته چیست؟

اصطلاحات pH و اسیدیته اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما آنها یکسان نیستند. pH اندازه گیری غلظت یون های هیدروژن در یک محلول است، در حالی که اسیدیته اندازه گیری مقدار اسید در یک محلول است. اسیدیته در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می شود که 0 اسیدی ترین و 14 قلیایی ترین است. سرکه اسیدی در نظر گرفته می شود و pH آن حدود 2.5 است.

فواید سرکه چیست؟

سرکه فواید زیادی دارد، هم از نظر آشپزی و هم دارویی. می توان از آن برای تهیه انواع غذاها از سالاد گرفته تا ماریناد استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای ترشی سبزیجات استفاده کرد و یک ماده محبوب در بسیاری از سس ها و سس ها است. سرکه همچنین دارای خواص دارویی است. اعتقاد بر این است که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است و می تواند برای درمان بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس استفاده شود. همچنین اعتقاد بر این است که به تنظیم سطح قند خون کمک می کند و می تواند برای درمان سوء هاضمه و سوزش سر دل استفاده شود.

چگونه از سرکه برای تمیز کردن استفاده کنیم؟

سرکه یک پاک کننده طبیعی عالی است و می توان از آن برای تمیز کردن سطوح مختلف استفاده کرد. می توان از آن برای تمیز کردن پنجره ها، آینه ها، میزها و کف استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای از بین بردن لکه های فرش و اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کرد. برای استفاده از سرکه برای تمیز کردن، مقدار مساوی از سرکه و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. محلول را روی سطحی که قرار است تمیز شود اسپری کنید و آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. برای لکه های سخت تر، از مخلوط سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

نتیجه گیری

سرکه یک مایع همه کاره است که می تواند برای پخت و پز، تمیز کردن و اهداف دارویی استفاده شود. PH آن در حدود 2.5 است که آن را به یک محلول اسیدی تبدیل می کند. سرکه فواید زیادی هم در آشپزی و هم دارویی دارد و می توان از آن برای تهیه انواع ظروف و تمیز کردن سطوح مختلف استفاده کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *