350 نمونه از واکنش‌های کلاسیک Org 1/Org 2 از “Syntheses آلی”

اگر مدرس هستید و ترجیح می دهید سوالات امتحانی خود را از ادبیات اصلی تهیه کنید، سنتزهای آلی [1] یک منبع عالی از نمونه‌های کلاسیک و «زندگی واقعی» از واکنش‌های رایج مانند تراکم کلایزن، کاهش کلمنسن، استری‌سازی فیشر و بسیاری موارد دیگر است.

از اول 6 جلد جمع آوری شده نمونه های آموزنده زیادی وجود دارد که می تواند به عنوان سؤالات امتحانی بالقوه یا رویه های دوره های آزمایشگاهی مفید باشد.

مجموعه ای از حدود 350 واکنش Chemdrawed از Org Syn (با منابع) که حاوی چنین واکنش های “کلاسیک” هستند در MOC Flickr موجود است:

https://www.flickr.com/photos/182129490@N06/collections

مجموعه 350 فایل CDX. را می توان به صورت رایگان به همراه یک XLS که حاوی DOI است از اینجا دانلود کرد.

در اینجا فقط چند نمونه آورده شده است.

افزودن دوبار فنیل گریگنارد به یک استر

کاهش کلمنسن (که اسید کربوکسیلیک را لمس نمی کند) (Org Syn. Coll. جلد 2، ص 499)

یک متراکم کلاسیک کلایزن (سازمان Syn. Coll. جلد 3. ص. 17)

این یک چیز است که برای آزمایش واکنش نشان دهید (و البته هر از گاهی لازم است). حتی آموزنده‌تر است که بتوانیم آن واکنش خاص را به یک روش ادبی، کامل با جزئیات تجربی، بازده، و غیره مرتبط کنیم.

این یک پروژه سرگرم کننده بود و من می خواهم آن را با مربیان یا هرکس دیگری که ممکن است این روش ها را برای اهداف آموزشی مفید بدانند به اشتراک بگذارم. با تشکر از نیک برای کمک در طراحی.


[1] اگر با Org Syn آشنا نیستید، این یکی از تنها نمونه های “بررسی دقیق به علاوهژورنال: مقالات تنها در صورتی منتشر می شوند که از هر دو بررسی همتا بمانند و تکرار موفقیت آمیز توسط یک تیم مستقل از محققان با استفاده از روش تجربی ارائه شده. این استاندارد طلایی آماده سازی شیمی آلی است.

همانطور که رئیس قدیمی من می گفت: “اگر نمی توانید یک آن را دریافت کنید سازمان Syn. آماده شدن برای کار، تقصیر *تو* است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *